
Різновиди


У фінському або естонському виконанні димохід розташований збоку. Завдяки цьому один димар використовується для каміна та для печі
Класифікація дров’яних камінів відбувається ще і за матеріалом, з якого вони виготовлені. Цегляні каміни зберегли всі традиції, пронісши їх крізь час. Це відкриті осередки і масивні споруди. Більша частина обігріву відбувається завдяки виділеного теплового випромінювання. Інша частка енергії відходить від нагрітої цеглини топки і димаря. Тож не дивно, що такі пристрої володіють низьким ККД. Задля того щоб підвищити його, пропонується збільшити функціональність.
Камін може поєднувати в собі вогнище і піч. Плюсом до всього додається панель, що дозволяє готувати їжу. Таке виконання найбільш ефективно дозволяє розподіляти енергію. Димохід в печі робиться у вигляді каналів, які нагадують лабіринт. Проходячи по цим каналах, дим віддає тепло цеглин і тільки потім відлітає в трубу.
У чавунних дров’яних камінах топка виконана з металу, що вже само по собі підвищує тепловіддачу. Між топкою і корпусом такого каміна циркулюють повітряні маси, що дає додаткове виділення енергії. Особливістю конструкції є те, що можливий варіант виконання закритого типу. У наявності такої конструкції є дверцята зі спеціального скла, тому топка каміна герметично закривається, та поступ повітря забезпечується у строго визначеному обсязі. Від нестачі кисню знижується інтенсивність горіння, а сумарна частка корисної енергії при цьому збільшується.
Основні характеристики
- Зовнішній вигляд класичного каміна. У сучасному інтер'єрі часто проскакують нотки класики. Більшість з тих, хто зважився придбати камін, вважають за належне показати його аристократичне коріння. Це можна втілити, спорудивши дров'яний камін.
- Доступне паливо. Відомо, що сучасні пристрої використовують спеціально оброблене за новими технологіями паливо. Дрова не є найдешевшим варіантом, але по мірі доступності вони перевершили всіх конкурентів. Їх можна навіть заготовити самостійно, а після використовувати за призначенням.
- Можна утримувати запас дров в спеціально відведеному місці прямо в кімнаті і при цьому не наводити зайвого безладу. Стопка полін, яка розташована біля каміну теж є своєрідним декором. Для цінителів подібної краси створюються красиві декоративні дровници.
- Дрова легко розгораються, навіть якщо їх розпалювати природним способом. Цей процес дуже важливий і справжні любителі налаштовані категорично проти сучасних засобів розпалювання.


- Низький ККД. При згорянні палива, виділяється велика кількість енергії, і майже вся вона йде разом з димом. Тільки каміни на дровах, які об’єднують у собі піч, здатні трохи підвищити цей параметр.
- Швидка витрата палива. Камін не можна залишити без нагляду тому що дрова згоряють досить швидко, і доводиться постійно підкидати в багаття поліна.
- Відпрацьовані гази у вигляді золи і сажі виділяються в більших кількостях. Доводиться періодично чистити димохід і кожен раз видаляти золу з зольника.
Пристрій та принцип роботи
- 1. Вихід димоходу, який закінчується грибком або ще краще димовідвідною насадкою, стабілізуючою тягу в димоході.
- 2. На виході каміна - зазор мінімум 5 см2 для вентиляції димового каналу.
- 3. Вихід димоходу повинен знаходитися над коником, а якщо нижче коника, то зі збереженням необхідного в такому випадку відстані від ската даху.
- 4. Безпечна відстань від горючих елементів або місцевої теплоізоляції.
- 5. Термоізольована частина димоходу, якщо він проходить через не обігріваються приміщення, наприклад, не використане горище.
- 6. Герметично з'єднані елементи димоходу (конденсат не повинен мати вихід назовні)
- 7. Дві решітки в декомпресійний камері, які мають площу перетину, відповідну потужності топки.
- 8. Грати в конвекційної камері, мають відповідну площу перетину і розміщені відразу під полицею декомпресійний камери.
- 9. Шибер тяги в підключаємому підводі і контрольний отвір в витяжці
- 10. Герметичне (з компенсацією температурного розширення) з'єднання камінної топки з димоходом.
- 11. Камінна топка, обладнана ніжками з можливістю регулювання по висоті і по ширині.
- 12. Топливник, розміщений на відповідній висоті над підлогою.
- 13. Контрольний отвір з дверцятами (люком) для чищення, що дозволяє очищати димохід від кіптяви.
- 14. Сток конденсату з димоходу.
- 15. Підлога навколо каміна, виконана з вогнетривких матеріалів або покритий таким матеріалом (наприклад, бляхою)
- 16. Відповідна основа, тобто стабільне укріплене перекриття і відсутність різних комунікацій в ньому (опалювальних, газових або електричних).
- 17. Термоізольоване і обладнане дросельним клапаном піддувало, що забезпечує приплив повітря ззовні.